Sıkça Sorulan Sorular
Pakolino nedir?
Pakolino, 3-7 yaş arası çocuklar için hazırlanmış, üyelik sistemiyle her ay evinize gönderilen aktivite kutularıdır. Kutuların içinden hem çocuğunuzun gelişimine katkıda bulunacak, hem de onunla kaliteli zaman geçirmenizi sağlayacak 3 farklı aktivite yer alır. Her ay farklı bir tema işlenerek çocuğunuzun 7 gelişim alanı desteklenir. Aktiviteler için gerekli olan tüm malzeme ve yönlendirmeler kutunun içerisinde yer alır.
Pakolino hangi yaş aralığı için uygundur?
Pakolino kutularını 3-7 yaş arası çocuklar için öneriyoruz. Gönderdiğimiz kutuların içindeki aktiviteler ailece vakit geçirmek, yaratıcılığı geliştirmek ve birlikte eğlenerek öğrenmek için tasarlanır. Kutularımızda aktiviteler ve malzemeler tüm yaş grupları için aynı olmakla birlikte, gerektiğinde 3-5 ve 5-7 yaş grubu için aktiviteleri yaşlarına uygun hala getirecek farklı malzemeler ya da yönergeler gönderilir.
Çocuğum Pakolino'daki tüm faaliyetleri kendi başına yapabilir mi?
Pakolino'nun amacı anne ve babaların çocukları ile birlikte nitelikli vakit geçirmelerini sağlamak. Bir yandan çocuklarınızın gelişimini izlerken, bir yandan da onlarla kaliteli zaman geçirebilmeniz için aktiviteleri çocuklarınızla birlikte yapmanızı tavsiye ediyoruz. Her aktivitenin ne kadar yetişkin yardımı gerektirdiğini broşürlerimizde belirtiyoruz.
Neden üye olmalıyım?
Pakolino size zaman, para ve fikir yönünden tasarruf sağlar. Her ay kapınıza uzmanlar yardımıyla hazırlanmış birbirinden eğlenceli ve öğretici kutular gönderiyoruz. Her ay onların adına gelen kutular, hem bir aidiyet duygusu yaratırken, hem de keyifli bir alışkanlık haline geliyor.
Pakolino, çocukların aktivitelerle kazandıkları yetkinlik ve öğrenimleri aydan aya pekiştirmesine yardımcı oluyor. Böylece çocuklar eğlenirken, öğrendiklerini pekiştirerek kalıcı hale getiriyor.
Kutunun içeriğini nasıl hazırlıyorsunuz?
Kutunun içeriği hazırlanırken çocuğunuzun 7 ana gelişim alanını destekleyecek, eğlenirken öğrenmelerini de sağlayacak, yaratıcı aktiviteler hazırlanır. Aktivitelerimiz her ay size ulaşmadan önce 3-7 yaş arasındaki çocuklar ve annelerden oluşan test ekibimiz tarafından denenir.
Kutunun içindekiler ile ne yapacağımı nasıl bileceğim?
Tüm gönderdiğimiz aktiviteler için hem adım adım nasıl yapacağınızı gösteren hem de eğlenceli bilgilerin bulunduğu broşürler tasarlıyoruz. Her aktivitenin, hangi gelişim alanlarını desteklediğini, bu aktiviteyle ortalığın ne kadar dağılacağını ve sizin ne kadar yardım etmeniz gerekeceğine dair gerekli bilgileri broşürlerimizde bulabilirsiniz.
Ürünlerin güvenilirliğinden nasıl emin olabilirim?
Anne babalar olarak çocuklarımızın güvenlik ve sağlığı hepimizin önceliği. Kutumuza koyduğumuz tüm malzemeleri çocuklarımızın sağlığını ve onların kolay kullanımlarını düşünerek seçiyoruz. Tüm malzemelerimizde Avrupa standartlarında üretim, alerjensiz ham madde kullanımı ve çevre dostu olma özelliğine dikkat ediyoruz. Sadece bildiğimiz ve güvendiğimiz markalarla çalışıyoruz. Kutuya koyduğumuz tüm hammaddeler için gerekli güvenlik uyarılarını ekliyoruz.
Pakolino Üyeliği
Pakolino üyeliği nasıl çalışır?
Pakolino'ya aylık, 3 aylık ya da 12 aylık ödeme seçenekleriyle üye olabiliyorsunuz. Üyeliğiniz başladıktan sonra en geç 5 iş günü içinde siparişi verdiğiniz aya ait temanın paketi adresinize ücretsiz kargo ile gönderilir. Sizlerden aksi bir talep gelmediği sürece, her ay paketlerinizi üyeliğinizi başlattığınız gün kargoya veririz. bilgi@pakolino.com'a e-posta atarak kutunuzun teslimat tarihini değiştirebilirsiniz.
Pakolino üyeliğinin çesitleri nelerdir?
Aylık, 3 aylık taahütlü ya da 12 aylık taahhütlü üyelikler arasından birini seçebilirsiniz.
Pakolino üyelik fiyatları nedir?
Aylık üyelik fiyatı 59 TL'dir.
3 aylık taahhütlü üyelik ayda 49TL'dir. (49TL x 3 olmak üzere, toplam 147TL ödeme yapılır).
12 aylık taahhütlü üyelik ayda 39TL'dir. (39TL x 12 olmak üzere, toplam 468TL ödeme yapılır).
* Fiyatlara KDV ve Kargo Bedeli dahildir.
* Aylık ve 3 aylık üyelikler siz iptal ettirmediğiniz taktirde bir yıl boyunca otomatik olarak yenilenir.
* Taahütlü üyeliklerde ödemeler aydan aya kredi kartınızdan tahsil edilir, toplam üyelik bedeli için kredi kartınıza bloke konmaz.
Pakolino üyelikleri arasındaki farklar nelerdir?
Üyelikler arasındaki fark, aylık ödemelerin taahhütsüz ve 3 aylık ile 12 aylık üyeliklerin taahhütlü (indirimli) olmasıdır.
Taahhüt şartları nelerdir?
* Söz verilen taahhüt süresinden önce üyeliğin sonlandırılmaması.
* Üst üste 2 ay süre ile kredi kartından ödeme alınamama durumunun yaşanmaması.
Yukarıdaki şartların bozulması durumunda geriye dönük yararlanılan indirim üyeye fatura edilir.

* 3 aylık taahhütlü üyelikler sizden aksi talep gelene kadar kendisini 1 yıl boyunca yenilemektedir.
* Taahhütlü üyeliklerde, üyelik dondurma işlemi yapılır ise; dondurma süresi kadar taahhüt süresine eklenir.
Kütüphane üyeliği nedir?
Kitaplarını çok sevdiğimiz Redhouse Kidz ile çok güzel bir iş birliğine başladık. Ayın kitabı Redhouse Kidz bünyesindeki
uzmanlar ve pedagogumuz tarafından seçilip Pakolino’ya özel basılıyor. Kütüphane üyeliği Pakolino kutusu üyelik bedelinize
ek olarak, her ay 10TL'den ücretlendirilerek kutunuz içerisinde gönderilir.

Kütüphane üyeliği ile Redhouse Kidz yayınevi kitaplarını piyasa değerinden %50 daha uygun fiyata alma şansınız olacak.
Kütüphane üyeliğimi nasıl başlatabilirim?
Pakolino Kütüphanesi’ne üye olmak çok kolay. Pakolino kutu üyeliğinizi yaparken "Kütüphane Üyeliği" istiyorum
seçeneğini de işaretlemeniz yeterli. Eğer aktif Pakolino üyeliğiniz varsa, size göndereceğimiz e-posta’daki linke
tıklayarak Kütüphane üyeliğinizi mevcut kutu üyeliğinize ekleyebilirsiniz.
Kütüphane üyeliğimi iptal edebilir miyim?
Kütüphane üyeliğinizi, kutu üyeliğinizden bağımsız olarak dilediğiniz zaman iptal edebilir, daha sonra yeniden istediğiniz
zaman başlatabilirsiniz. İşlemleriniz için bize bilgi@pakolino.com'a yazılı olarak bilgi vermeniz yeterli.
Üyeliğimi dondurabiliyor muyum?
Pakolino üyeliğinizi 3 ay süre ile dondurabilirsiniz. Dondurma sürenizin sonunda size e-mail ile bilgilendirme yapılır. Sizden aksi bir talep gelmez ise 3 aylık üyelik süresinin sonunda mevcut üyelik sisteminiz ile tekrar aktif hale gelir.
Geriye dönük eski kutular sipariş verilebiliyor mu?
Pakolino üyelik sistemiyle çalışır ve tüm kutular üyelerimize özel imal edilir. 3 aylık ve 12 aylık üyelik satın alındığında, stok durumuna göre geçmiş aylara ait temaların kutuları temin edilebilir.
Bir temaya ait toplu sipariş vermemiz mümkün mü?
Kurumsal üyelik taleplerinizi bilgi@pakolino.com adresine iletirseniz size seve seve yardımcı oluruz.
Üyelik şifremi unutunca ne yapmalıyım?
İnternet sayfamızda Üye Girişi bölümünde yer alan "Şifremi Unuttum" link'ine tıklayarak yeni şifre oluşturabilirsiniz.
Pakolino.com'da kişisel bilgilerim güvende mi?
Pakolino.com'da alışveriş tamamen güvenlidir. Kredi kartı bilgilerinizi kayıt altında tutmadığımız gibi, adres telefon gibi kişisel bilgileriniz kullandığımız Verisign SSL şifreleme programı ile güvenli bir şekilde saklanır. Kişisel bilgileriniz kargo firması dışında üçüncü şahıslarla asla paylaşılmaz.
ÖDEME
Hangi ödeme şekilleri ile alışveriş yapabilirim?
Kutularınızın düzenli olarak size ulaştırılabilmesi için şimdilik sadece kredi kartı ile ödemeleri kabul edebiliyoruz.
Yıllık üyeliklerde tek ödeme (468 TL) yapmak isterseniz, banka havalesi ile ödeme yapabilmek için bilgi@pakolino.com adresinden bizimle iletişime geçerseniz size seve seve yardımcı oluruz.
Ödemelerde kredi kartımın güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz?
Ödeme, güvenli bir SSL şifreleme üzerinden aracısız olarak ödeme hizmet sağlayıcısı ve anlaşmalı olunan bankalar tarafından gerçekleştirilir. Kişisel ödeme bilgileriniz kesinlikle internet sitemizde tutulmaz, üçüncü şahıslara iletilmez ve üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.
Kredi kartımdan ödeme ne zaman çekilir?
İlk Pakolino kutusunu aldığınız anda kredi kartınızdan ödeme alınır. Bundan sonra takip eden her ay, üyelik başlangıç tarihinizde otomatik olarak kredi kartınızdan ödeme alınır.
* Pakolino üyeliğinizi bilgi@pakolino.com'a adresimize e-posta göndererek dilediğiniz zaman sonlandırabilirsiniz. Üyelik sonlandırma talebinizi iletmeyi unutmanız durumunda yine e-posta ile talebinizi bildirebilirsiniz. Tahsil edilen üyelik bedeli kredi kartınıza koşulsuz olarak iade edilecektir.
Kapıda ödeme yapabiliyor muyum?
Kapıda ödeme sistemimiz mevcut değildir. Üyeliğinizin sağlıklı devam edebilmesi, kutularınızın aksamadan size gönderilebilmesi için kredi kartınıza ödeme talimatı gönderilmektedir.
SİPARİŞ VE TESLİMAT
Telefon ile sipariş verebilir miyim?
Tüm siparişler www.pakolino.com üzerinden yapılmaktadır.
Pakolino kutum ne zaman gelir?
İlk Pakolino kutunuz, sipariş verdikten sonra en geç 5 iş günü içinde kargoya verilecektir. Ondan sonraki kutular her ay düzenli olarak üyeğinizin başlangıç tarihinde adresinize gönderilecek ve böylece 4 haftada bir yeni kutunuz elinize ulaşacaktır.
Kutu gönderim tarihinizi değiştirmek isterseniz bilgi@pakolino.com'a mail atmanız yeterli olacaktır.
Pakolino kutum nerede?
Kutunuzun kargoya verildiği e-posta ile bildirilir ve en geç 3 gün içerisinde size ulaşır. E-postadaki link'i tıklayarak orada belirtilen sipariş numarası ile kargonuzu takip edebilirsiniz.
Kutum hasarlı/eksik geldi, ne yapmalıyım?
Paketler veya içeriğindeki materyaller herhangi bir hasara uğramış ise bilgi@pakolino.com adresine e-posta gönderirseniz hasarlı ürünü derhal değiştirip seve seve size yeni Pakolino kutunuzu ulaştırırız.
Hangi Kargo Şirketi ile Çalışıyorsunuz? Kargo Bedeli Nedir?
Kutularınız Yurtiçi aracılığı ile size ücretsiz olarak ulaştırılır.
Teslimat adresinde bulunamazsam ne olacak?
Kargo, teslimat sırasında adreste bulunmamanız durumunda bir "Ziyaret Notu" bırakacaktır. Bu durumda siparişinizi 3 gün içinde bulunduğu kargo şubesinden sizin teslim almanız gerekmektedir. 3 gün içinde teslim alamadığınız kutular bize iade edilecektir.
Hangi ülkelere gönderim yapıyorsunuz?
Pakolino kutuları şu an için sadece Türkiye içinde gönderilmektedir.
Adresimi bilgilerimi değiştirebilir miyim?
Adres bilgilerinizi Hesabım bölümünden istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Ayrıca sipariş esnasında da dilerseniz farklı bir adrese teslimat seçeneğini kullanarak yeni bir adres oluşturabilirsiniz.
İADE VE İPTALLER
Ürünlerimi iade edebilir miyim?
Satın alınan Pakolino kutusunu faturasıyla birlikte adresimize geri göndererek iade edebilirsiniz. Ancak iadenizin kabul edilebilmesi için kutudaki malzemelerin kullanılmamış olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.
Pakolino üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?
Seçtiğiniz üyelik tipine göre, üyeliğiniz yenilenmeden herhangi bir zaman iptal isteğinizi bize bilgi@pakolino.com'a yazılı olarak gönderdiğiniz takdirde, bir sonraki dönemin bedeli tahsil edilmeden üyeliğiniz iptal edilecektir.
İLETiŞİM
Bizimle iletişim kurmak için;
Her türlü fikir, eleştiri ve önerilerinizi bilgi@pakolino.com adresine gönderebilirsiniz.
Görüşlerimizi nasıl paylaşabiliriz?
Bizim için hem sizin hem de çocuklarınızın düşünce, fikir, öneri ve tecrübeleri çok önemli. Pakolino'nun en büyük parçası olan sizlerin görüşlerini duymayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bize her zaman yazabilirsiniz: bilgi@pakolino.com
Ayrıca sosyal medyada
www.facebook.com/pakolinocom
www.twitter.com/pakolinocom
www.instagram.com/pakolinocom
hesaplarımız üzerinden fikirlerinizi ve deneyimlerinizi bizimle ve diğer Pakolino kullanıcıları ile paylaşabilirsiniz.
Müşteri hizmetlerinin çalışma saatleri nedir?
Bize haftaiçi çalışma saatlerimiz 09:00-18:00 saatleri arasında 0212 243 45 74 no'lu telefon numaramızdan ulaşabilir, 7/24 bilgi@pakolino.com adresine mail atabilirsiniz.