PERDE ARKASI

Merhaba Pakolino severler. Sizler için bu kutumuzda sinemaya ve gösteri sanatlarına yer verdik. İnanıyoruz ki hikaye anlatmak her çocuğun doğuştan sahip olduğu bir yetenek. Biz de o yeteneği açığa çıkaracak ve güçlendirecek aktiviteler hazırladık. Bu kutumuzun bir özelliği de size keyifli bir aile zamanını garantiliyor olması :)

Zoetrop:

İlk aktivitemizde animasyonun atası sayılan zoetrop'u kendimiz inşa ediyoruz. Ve sonrasında hem bizim hazır verdiğimiz resimlerle hem de kendi çizeceğiniz görsellerle minik animasyonlar yaratıyoruz. Bu aktiviteyle günümüzde dijitalleşen animasyon teknolojisinin manuel geçmişini tanımış olacağız.

El kuklası:

Bu aktivitemizde iki adet el kuklası yapıyoruz. Cırt cırtlar sayesinde kuklalarımızı farklı şekillerde süsleyebiliyoruz. Sonrasında hayal gücünüz eşliğinde bu kuklaları hikaye anlatımlarınızda kullanabilirsiniz.

Sessiz sinema:

Ailecek oynayabileceğiniz bir oyun olarak tasarladığımız bu aktivite klasik sessiz sinemadan biraz farklı. Bu oyunda farklı kart grupları üzerindeki resimleri sessiz bir şekilde anlatmaya çalışıyoruz. En çok anlatabilen tahtada daha hızlı yol alıp oyunun galibi oluyor.

Paylaşmak ister misin?