Fizik Karnavalı

Günlük hayatımızda yer alan fiziği eğlenceli hale getirdik. Bu ayki kutumuz ile evde kendi fizik karnavalımızı kuruyoruz.  Bilim hiç bu kadar eğlenceli olmamıştı. Hazır mısınız? 

Denge Akrobatı

Bir karnavalın olmazsa olmazı akrobatlar nasıl ipte dengede yürür hiç düşündünüz mü? Denge akrobatı aktivitemizde denge kurmanın bilimini ve karnavaldaki akrobatların dengeyi numaralarında nasıl kullandığını keşfediyoruz. Çocuklar akrobatlarını hazırladıktan sonra nasıl dengede tutacağını deneyerek öğrenecekler. Bu aktivitemizde küçük motor kaslarını çalıştıracak ve keşfetme duygusu artacak.

Gizemli Hacıyatmaz

Bir güç etkisiyle hareket ettikten sonra gene aynı duruma gelen cisimlerin konumunu en güzel anlatabileceğimiz aktivite hacıyatmaz. Aktivitede bilyeyi hareket ettirip serbest bıraktığımızda, bilye bir süre sonra yine bulunduğu kabın ortasında dengeye gelir. Kuvvet etkisi ortadan kalktıktan sonra bilye eski konumuna geri döner. Hacıyatmaz aktivitemizde Küçük motor kasları gelişirken,araştırma ve keyfetme duyguları gelişiyor.

Mancınık

Maddeyi en hızlı ve en uzağa atmayı sağlar. Cismin ağırlığı, hacmi ve mancınığın açısı gibi oranlara dikkat ederek cismi istediğin noktaya atabilirsiniz. Çocuğunuza bunları oyunla anlatmanın keyfini mancınık aktivitemiz ile yaşayabilirsiniz. Mancınığını hazırla, topunu yerleştir, hiza al ve fırlat! Bakalım kim en çok hedefi tutturabilecek?


Paylaşmak ister misin?