felsefemiz
Anne Babalar Tasarlıyor
Çocuklarından ilham alan tasarımcı anne babalarımız tasarım prensiplerimize uygun projelerimizi geliştirmemize ve seçmemize yardımcı oluyor.
Uzmanlar Onaylıyor
Bilim, sanat, eğitim ve çocuk gelişimi hakkında uzman danışma kurulumuz, tüm aktivitelerimizin çocuklarımızı zenginleştirirken birlikte belirlediğimiz gelişim alanlarına uygunluğunu da onaylıyor.
Çocuklar Test Ediyor
Ama en önemlisi çocuklardan oluşan test ekibimiz tüm aktiviteleri deniyor. Onların yorumları ve keyif almaları bizim için çok önemli. Böylece kutudaki her aktivitenin çocuklar için çekici ve eğlenceli olduğuna emin oluyoruz.
tasarım prensiplerimiz
İLHAM VEREN
Elleriyle üretmenin keyfini, yaratmayı ve kendini ifade etmeyi teşvik eden
PRATİK
İhtiyacınız olan tüm malzemeleri ayağınıza getiren
İLGİ ÇEKİCİ
Çocukların anne babalarıyla eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan
 
GÜVENLİ
Uzmanlarca en kaliteli malzemelerin titizlikle seçildiği
GELİŞTİREN
Eğlenirken bir yandan da çocukların birden fazla gelişim alanını destekleyen
gelişim alanları
Aktivitelerimizin tümü çocukların sağlıklı gelişimini ve öğrenimini desteklemeyi hedefliyor. Uzman danışma kurulumuzla birlikte aktivitelerimizin 3-7 yaş arası çocukların hangi gelişim alanlarını geliştireceğini belirledik.
yaratma
Bu ikon yaratıcılığı ve hayalgücünü harekete geçiren aktiviteleri simgeler. Çocuklar dünyayı yaratıcı keşifler ve hayal güçleriyle tanırlar. Sanat, müzik, dans ve evcilik oyunlarıyla kendilerini ifade etmelerini hedefliyoruz. Mesela süngerlerle boyama ya da hayvan taklitleri yapmak gibi.
küçük hareketler
Bu ikon özellikle ellerdeki küçük kas gruplarını çalıştıran aktiviteleri simgeler.Yazı yazmak, giyinmek ve kesmek el ve parmak hareketleri içerir. Bu ikona sahip aktiviteler bu tip nesne kontrol becerilerini geliştirmeyi hedefler. Bu aktiviteler el göz koordinasyonuna yönelik tasarlanır.
keşfetme
Bu ikon bilim, doğa ve matematik konularında araştırma ve öğrenmeyi simgeler. Bu tip aktiviteler çocukların doğasında bulunan merakı tetikler ve problem çözme yetilerini geliştirir. "Neden ayın şekli her gece değişir?", ya da "Yağmur ormanlarında hangi havanlar yaşar?" gibi soruların cevaplarını birlikte keşfedeceğiz.
büyük hareketler
Bu ikon büyük kas gruplarını çalıştıran aktiviteleri simgeler. Genel olarak hareketi teşvik etmek çocukların fiziksel olarak sağlıklı gelişmesi için önemli.Bu ikonun kullanıldığı aktiviteler büyük kas kontrolü ve hareketlerini hedefler; at gibi koşmak, ya da ip atlamak gibi.
araştırma
Bu ikon içinde bulunduğumuz dünyayı ve toplumu anlamaya yönelik aktiviteleri simgeler. Bu aktivitelerle çocuklarla birlikte değişik kültürleri, içinde bulunduğumuz toplumu öğreniyor ve çeşitliliği kutluyoruz. Mesela "Postacı ne iş yapar?", "Diğer ülkelerde çocuklar hangi bayramları nasıl kutlarlar?" öğreniyor olacağız.
duygusal gelişim
Bu ikon özellikle bir başkasına kendini ifade etmeyi gerektiren aktiviteleri içerir. Özbenliğin gelişimi, duyguların özgür ifadesi ve diğer insanlara saygı çocukların kazanması gereken önemli beceriler olduğu kadar çocukların kendine güvenini ve dış dünya ile olumlu bir ilişki kurabilmesi için çok önemli.
dil gelişimi
Bu ikon dil becerilerine odaklanan aktiviteleri simgeler. Amacımız okuyarak, konuşarak, dinleyerek ve yazarak dili hem anlama hem de kullanma yetilerini geliştirmek. Geçirdiğin tatili anlatmak, bir aktivitenin talimatlarını takip etmek ya da trafik levhalarının anlamını öğrenmek bu tip aktivitelere örnek olabilir.
test ekibimiz
Kutularımızı hazırlarken tüm aktivitelerin değerli test ekibimizce denenmesine dikkat ediyoruz. Böylece hem onların yaratım ve keşif süreçlerini gözlemleyebiliyor hemde malzemelerimizin onlara uygun olduğuna emin oluyoruz. Sizi Pakolino'yu test eden çocukların bir kaçıyla tanıştırmak isteriz.
Mila
3 yaşında
Oya
5 yaşında
Batu
7 yaşında
Duru ve Derya
8 ve 3 yaşında
Ece
6 yaşında
Alp
5 yaşında