Doğa Kaşifi

Yeni ay, temamız: DOĞA KAŞİFİ

Çocuklarımızın doğal yaşamı gözlemleyip keşfetmeleri, çevreye karşı duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için önemli bir deneyimBiz de bu ay Doğa Kaşifi temalı kutumuzla çocuklarımızın yakın çevrelerindeki doğal çeşitliliği keşfedebilmeleri için doğayla iç içe aktiviteler hazırladık.

BALONLU TEKNE
Bu aktiviteyle çocuklar bir adet yelkenli tekne yapacak. Şişirdikleri balondaki havanın itmesiye harekete eden bu yelkenli ile çocuklara havanın itme gücünü öğretecek. Çevrenizde tekneyi yüzdürecek bir su birikintisi yoksa içi su dolu bir leğen yardımınıza koşacaktır.


BALIK TUTMACA
Şüphesiz ki, bizim çocukluğumuzun favorisi olan "Balık Tutmaca" oyununu çocuklar da çok sevecek. Bu oyunla hem küçük motor kasları hem de el göz koordinasyonları gelişecek.

KAŞİFİN KUTUSU
Bu ayın üçüncü aktivitesinde çocuğunuz uzun süreli kullanabileceği bir saklama kutusu hazırlayacak. Altı farklı bölmesi bulunan kaşifin kutusunu doldurmak için çocuğunuz eşleştirme yöntemini kullanarak keşif kartlarında gösterilen nesneleri doğadan toplamaya çalışacak. Kutunuzu çocuğunuzla sayı, renk ve biçim egzersizleri yapmak için daha sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Bu ay Daha Fazlasını Keşfet ekimizde doğa keşfi devam ediyor. Çocuklarımız bu kitapçıkla yine bol bol eli işi ve boyama yaparak hem eğlenceli zaman geçirecek, hem de doğanın farklı güzellikleriyle tanışma fırsatı yakalayacak.


TEMA KİTABI: "PİSTAÇYO"

Bu kutuya satın almak için tıklayın

Paylaşmak ister misin?