Vücudumuzu Tanıyalım Aktivite Kutusu

Bu ay çocuklarımızla en mükemmel makina olan vücudumuzu daha yakından tanımaya ne dersiniz? Her biri farklı bir amacı olan vücut sistemlerini keşfetmek, vücudundaki organların yerini öğrenmek artık çok eğlenceli!

Vücut Sistemimiz

Bu ayki Pakolino kutumuzun ilk aktivitesinde çocuklarımızla gerçek boyutlu bir anatomi atlası hazırlıyoruz. Keçeden organları hazırlayacak ve vücudumuzda orijinal yerlerine yerleştireceğiz. Böylece vücudumuza dair farkındalığı arttırarak, organları ve işlevlerini erken yaşta öğretmeyi hedefliyoruz. İlköğretim fen bilimlerindeki biyoloji dersleri için de hazırlık niteliğinde bir aktivite yapacağız!

 

Röntgen Çekelim

Şeffaf poşet, UV kağıdı ve tahta kalemi ile röntgen çekip, kırık kemikleri tespit etmeye ne dersiniz? İkinci aktivitemizde hastanın durumunu tespit edip, gerekli tedaviyi önereceğiz. Hasta kartını doldurmak çocuklarımızın işi!

 

Anatomi Tişörtü

Bu ayın 3. aktivitesinde çocuklar kendi tasarladıkları anatomi tişörtünü yıkanabilir keçeli kalemlerle boyayacaklar. Organları renklendirdikten sonrası hayal güçlerine kalmış. İstedikleri desenleri çizebilir, tişörtü yıkayıp boyayı çıkardıktan sonra tekrar tekrar boyayabilirler. Kendi tişörtünü kendin yap aktivitesi!