Uzay Kaşifi Aktivite Kutusu

"Uzay Kaşifi" temamız ile çocuklar uzayın derinliklerini keşfedecek, yine sevdikleriyle bir arada harika etkinliklerin keyfini çıkaracak. Mevsim dönümlerini, ayların ve günlerin kendi aralarındaki ilişkilerini keşfedecekler. 


GÜNEŞ SİSTEMİ
Kendi "Güneş Sistemi" maketini yaparak, Dünyamızı ve diğer gezegenleri daha yakından tanımaya ne dersin? Hazırsan, başlayalım. Çocuklar, Güneş’i ve yörüngesindeki gezegenleri tek tek hazırladıktan sonra onları yörüngedeki yerlerine asarak sonunda rengarenk bir mobil askı yapacaklar. Hazırlarken bol bol el işi içeren, sonrasında ise kalıcı bir örneğe dönüşecek bu maketi çok seveceksiniz. 

Unutmada, uzayın derinliklerindeki tüm gezegenleri keşfederken hem büyük hem de küçük motor kaslarının gelişmesini de sağlayacaksınız. 


YILDIZ HARİTASI 
Geceleri gökyüzünü süsleyen yıldızları, bir yıldız haritası hazırlayarak odana taşımaya ne dersin? Çocuğunuz zodyak yıldız haritanı kendi ellerinle hazırlasın sonra da odasında dilediği yere assın. 

Zamanı ve yönü belirleyebilmek için yıl boyunca gökyüzünde birlikte hareket eden yıldız kümelerine verilen bu isimler, günümüze kadar gelerek burçlara isimlerini vermişler. Bu aktivitede çocuğunuza astroloji ve astronominin, diğer birçok bilim dalları gibi iç içe çalıştığından bahsedebilirsiniz. 


UZAY YOLCULUĞU 
Sevdiklerinle bir uzay yolculuğuna çıkarak, uzayın derinliklerini keşfetmeye hazır mısın?
Bakalım; hangi oyuncunun başına neler gelecek, uzayın derinliklerini oyunla keşfederken bilmediğiniz neler öğreneceksiniz!

TEMA KİTABI: "PÖTİ'NİN GRİ DİŞİ"