UZAY KAŞİFİ Aktivite Kutusu

Çocuklarımızın Dünyamız hakkında daha çok fikir sahibi olmaları için gözlerini biraz da uzaya çevirmeleri gerektiğini düşünüyoruz. Böylece mevsim dönümlerinin, ayların ve günlerin kendi aralarındaki ilişkilerini ve hatta Dünya’daki hayat çeşitliliğinin aslında ne kadar değerli olduğunu daha iyi anlayacaklardır.

Biz de bu yüzden Nisan ayındaki aktivitelerimizle çocuklarımızı uzayın derinliklerine doğru heyecan dolu bir keşfe çıkarmaya karar verdik.

Uzay Kaşifi kutusunu almak için üye olun.

Güneş Sistemi

Bu ayki ilk aktivitemizde çocuklarımızla birer Güneş Sistemi maketi yapıyoruz. Çocuklarımız, Güneş’i ve yörüngesindeki gezegenleri tek tek hazırladıktan sonra onları yörüngedeki yerlerine asarak sonunda rengarenk bir mobil askı yapacaklar. Hazırlarken bol bol el işi içeren, sonrasında ise kalıcı bir örneğe dönüşecek bu maketin sizin de ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Uzay Kaşifi kutusunu almak için üye olun.

Yıldız Haritası

Bu aktivitemizde çocuklarımızın odalarında kullanabilecekleri Zodyak takımyıldızlarını gösteren bir yıldız haritası hazırlıyoruz. Zamanı ve yönü belirleyebilmek için yıl boyunca gökyüzünde birlikte hareket eden yıldız kümelerine verilen bu isimler günümüze kadar gelerek burçlara isimlerini vermişler. Bu aktivitede çocuğunuza astroloji ve astronominin, diğer birçok bilim dalları gibi iç içe çalıştığını söyleyebilirsiniz.

Uzay Kaşifi kutusunu almak için üye olun.

Uzay Yolculuğu

Bir masa üstü oyununu en baştan hazırlayacağımız bu aktivitede, çocuklarımıza  ailecek oynayabileceğiniz bir uzay yolculuğu oyunu hediye ediyoruz. Oyun yalnızca eğlenmek değil, aynı zamanda kuralları öğrenmek, sıra beklemek, strateji belirlemek, bazen kazanmak, bazen de kaybetmek demek. İşte bu yüzden kutu oyunlarının çocuklarımızın sosyal ve duygusal gelişimi için çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Bu ayki Daha Fazlasını Keşfet ekimizde çocuklarımızla yine daha çok kesme ve yapıştırma yapacağız. İki ekstra aktivitemizde daha fazla takımyıldızını tanıtan bir yıldız gözlem teleskobunun yanı sıra bir de çalışan bir güneş saati hazırlayacağız.

Nisan ayında üyeliğinizi başlatın Uzay Kaşifi temalı Pakolino kutunuzu ücretsiz kargo ile kapınıza gönderelim. Üye olmak için tıklayın.


pix