Tiyatro Aktivite Kutusu

Tiyatro kutusu ile çocuklar hayal güçlerini geliştirirken, dil gelişimi ve duyusal gelişim için de destek alıyor. Kendi hazırladıkları tiyatro sahnesi, kukla oyunu ve hikaye küpleri ile yepyeni dünyalara yelken açacaklar. 

MIKNATISLI TİYATRO

Çocuk tiyatroları geçmişten günümüze çocukların eğitiminde çok önemli ve güvenilir bir yere sahip. Çocuklar kendi hikayelerini yazıp, anne-babalarına da çeşitli roller verirken hem size kendi iç dünyalarına dair bir kapı açacak, hem de beraber gülüp eğlenerek aile bağını güçlendirme fırsatı yakalayacaksınız. Ayrıca bu iş birliği sayesinde başkalarıyla daha iyi geçinme, uyum sağlama, kendine güven ve cesaret gibi önemli değerleri geliştirecekler.

PİNOKYO KUKLASI

Bu ayki ikinci aktivitemizde çocuklar kendi kuklalarını hazırlayacak ve kendi hikayelerini yazacaklar. Biz anne-babaların çocukluğunda hikaye anlatımı ve eğlence amaçlı olarak kullandığımız bu keyifli geleneği çocuklarımızla paylaşmak için güzel bir fırsat!

HİKAYE KÜPLERİ

Çocuklar önce küplerin üzerine sticker ları yapıştırarak hikaye küplerini hazırlayacak, sonra her bir küpü tek tek sallayıp atarak hikayenin unsurlarını belirleyecek. Bundan sonrası yaratıcılıklarına kalmış. Dilerseniz küpleri bölüşüp, ailenin her üyesinin hikayeyi büyütmesini sağlayabilirsiniz. Ne demişler, birlikten kuvvet doğar!

TEMA KİTABI: NE ANLATALIM