SİHİRBAZ Aktivite Kutusu

Abrakadabra ve hokus pokus. Şapkamızdan sihirli numaralar çıkarıyor, minik sihirbazlar oluyoruz! Çocuklar sahnede öğrendikleri numaraları sergiliyor, seyircileri şaşırtıyor. Şapkanı tak, sihirli değneğini salla. Şimdi sihir zamanı!


SİHİRBAZ ŞAPKASI

Bu ayın teması Sihirbaz. Sihirbazların olmazsa olmaz aksesuarı şapka, tabii ki bizim de kutumuzun ilk aktivitesi. Kutunun içinden çıkan malzemelerle, çocuklar kendi elleriyle şapkalarını hazırlıyor. Detaylı olarak hazırlanmış ayrı parçaları birleştirerek, sizin de yardımınızla küçük motor kaslarını geliştirmeyi amaçlıyoruz. Kırmızı kurdelesini de unutmadık:) Çocuklar uzun süre bu şapkayı çıkartmayacaklar. 

SİHİRLİ DEĞNEK

Bu aktivite ile çocuklar, ilk sihirbazlık numaralarını yapacaklar. Sürtünme ile oluşan statik elektriği kullanarak, konfetileri dansettiriyor ve seyircileri şaşırtıyorlar. Bu aktivite içindeki bir diğer numaraları da, kırmızı mendillerini kullanarak yapacakları bozuk parayı kaybetmek. El çabukluğu ve iletişim gerektiren bu numara ile çocukların, küçük motor kasları ve dil gelişimini desteklenmesini amaçlıyoruz. Tüm malzemeler kutunun içerisinde yer alıyor, çocuklara kalan hazırlaması ve şovunu yapması.

SİHİRLİ KUTU

Kutudan tavşan çıkmazsa, sihirbazlık olur mu? Kendi hazırlayacakları sihirli kutunun içerisinden, yine statik elektriğin büyüsüyle tavşan çıkıp seyircileri selamlayacak. Çocuğunuz statik elektriğin oluşumunu öğrenirken, sunum kabiliyetini de geliştirecek. Ayrıca kaybolan mendil numarasını yaparken çok eğlenecekler.