pakolino safari macerası

SAFARİ MACERASI Aktivite Kutusu

Benim çocukken en büyük hayallerimden biri Afrika’da bir safariye katılıp belgesellerde gördüğüm hayvanları, vahşi doğada kendi gözlerimle görebilmekti. Hala bu hayalimi gerçekleştiremedim, o yüzden benim gibi daha safariye çıkamamış olanlar için macerayı ayağınıza getirmenin eğlenceli olacağını düşündük. Evinizde keyifli bir safariye çıkabilmeniz için üç yeni aktivite tasarladık.

Safari Jipi

Safari denince ilk ihtiyacımız olan şey tabi ki bir jip. Kartondan inşa edeceğimiz jipimizi, etiketlerle süsleyip yolculuğa hazır hale getiriyoruz. Tamamen kuru malzemelerden oluşan bu aktivitede elinizi bile yıkamanız gerekmeyecek. Ancak aracın doğru şekilde hareket edebilmesi için, talimatları dikkatli okuyup çocuğunuza yol göstermenizde fayda var. Bu aktivitede hedeflediğimiz gelişim alanları

Keşfetme, Yaratıcılık ve Küçük Motor Kasları.

Safari Keşfi


Bu aktivitede safari sırasında en çok rastlanan hayvanları kartondan hazırlayıp, eğlenceli bir damga metodu ile renklendiriyoruz. Suluboya kullanacağımız bu aktivitede etraf biraz kirlenebilir. Hayvanları hazırladıktan sonra ise bu hayvanları saklayarak “sıcak-soğuk” oynayarak çocuğunuzun hayvanları bulmasını ve elindeki safari keşfi kartında işaretlemesini istiyoruz. Bu aktivitede çocuğunuzu hem yaratıcılığını ve küçük motor kaslarını, hem de kurallı oyun ile duygusal gelişimini destekliyoruz.

Bukalemun Dili


Bir bukalemun gibi böcek yakalamaya ne dersiniz? Bu oyun eminiz çocuğunuz kadar sizin için de çok eğlenceli olacak. Bukalemunu Safari Keşfi aktivitemizden çıkan suluboyalarla renklendirdikten sonra, keçeden hazırladığımız böcekleri yakalama zamanı. Dilerseniz keçeden kendi şekillerinizi de kesebilirsiniz. Bukalemunu boyarken çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirirken, böcek yakalama yarışıyla büyük motor kaslarını çalıştırmayı hedefliyoruz.