Renklerin Büyüsü Aktivite Kutusu

Renklerin görkemli dünyasına hoş geldiniz! Yeni tamamız "Renklerin Büyüsü" ile boyayarak keşfedeceğiz, yaratıcılığımızı da geliştireceğiz. 

ÇİÇEK DÜRBÜNÜ
Işığın aynalar yardımıyla kırılması ve büyük bir heyecan! Çocuklar "Çiçek Dürbünü" yaparken hem küçük motor kaslarını kullanacak, hem de rengarenk desenlerin büyülü dansını kendi kaleydoskopuyla izlemenin keyfini çıkaracak.


VİTRAY TABLO
Çocuklarımızla vitraylar hazırladığımız bu aktivitemizde, renklerin birbirleri arasındaki ilişkiyi göstermeyi hedefledik. Böylece çocuklarımız farklı renklerdeki asetatları üst üste getirerek rengarenk tablolar hazırlarken, hangi birleşimlerin sonucunda ortaya hangi renklerin çıktığını bizzat deneyerek görebilecekler. Büyük satıhları yapıştırmada çocuğunuza destek olarak daha düzgün sonuçlar elde etmelerini sağlayabilirsiniz.

ÇANTA BOYAMA
Sıra geldi en en boyamalı kısıma! Söyle bakalım, en sevdiğin renkleri kullanarak kendi çantanı boyamak ister miydin? Çocuklar "Çanta Boyama" aktivitesiyle kendi çantalarını kendileri boyuyor; evde, okulda, parkta istediği yerde kullanıyor. Şablon şekilleri, krepon kağıtları ve bir miktar suyla yapacakları boyama için aktivite torbasından çıkan su geçirmez çalışma örtüsünü kullanmanızı tavsiye ederiz.


TEMA KİTABI: MAVİ TUTKUNU KARGA