MİNİK ŞEFLER Aktivite Kutusu

MİNİK ŞEFLER. Çocuklar lezzetli bir maceraya başlıyor! 

Temamızı 'Her Çocuk Ispanak Sevmez' yemek kitabı yazarı Yasemin Üstay ile birlikte hazırladık. Daha fazlasını keşfet dergimizde kendisinin sürpriz bir tarifi de sizi bekliyor! Ayrıca bu ay çocuklar, kendi tasarlayabilecekleri şef önlükleri, tuz hamuru ile süsledikleri hamur tablo ve yiyecekleri daha iyi tanımak için hafıza kartları aktivitelerimiz ile eğlenirken öğreniyor. Bu tema ile mutfakta beraber çok eğleneceksiniz!

ŞEF ÖNLÜĞÜ

Mutfak bir ekip işidir. Çocuklar da hem şapkalarını, hem de kendi ve yardımcılarının önlüklerini boyayıp, süslüyorlar. Şapkayı ve önlükleri tasarlayabilmeleri için, kutunun içinden farklı şablonlar ve renkli kalemler çıkıyor. Bu aktivite ile çocukların yaratıcılık, keşfetme ve duygusal gelişiminin desteklenmesini hedefliyoruz.

HAMUR TABLO

Çocuklar, kutudan çıkan malzemelerle önce tuz hamurunu hazırlayacaklar ve minik şef oklavaları ile bu hamuru açıp, şekil verecekler. İstedikleri gibi süsleyip, tasarladıktan sonra pişirip boyamaya hazır hale getirecekler. Renkli guaj boya ve simlerle son dokunuşları yapıp, ip ile asılabilir bir tablo hazırlayacaklar. Belki de size hediye etmek isterler, kim bilir? :)

HAFIZA KARTLARI

Son aktivitemiz ile çok eğlenceli bir hafıza oyunu! Çocuklar hafızalarını güçlendirecek ve yiyecekleri tanıyacakları, hafıza oyunu kartlarını kendileri hazırlayacaklar. Boyalarını kullanarak renklendirip, eşleştirecekleri bu kart seti ile çok eğlenecekler. Kart setini, kutusu ile çantanıza koyup, her yerde oynayabilirsiniz!