Minik Bahçem Aktivite Kutusu

Hayatımızın gittikçe hızlanan temposunda, yavaşlamayı, durup etrafımızı gözlemlemeyi ve doğanın döngüsünün keyfini çıkarmayı unutabiliyoruz. Sonuçtan çok sürecin keyfini çıkartmayı hatırlamak ve çocuklarımıza bunu öğretmenin çok önemli olduğuna inanıyoruz.

Biz de Minik Bahçem temamızla bahara geçiş sürecini en iyi şekilde değerlendirmeyi hedefledik. Bu yüzden evde, bahçede veya en yakın parkta, çocuğunuzun bitkileri yakından gözlemleyebileceği uzun soluklu aktiviteler hazırladık!

Pencere Serası

Pakolino kutumuzdan çıkan malzemeleri kullanarak bu sefer de kendi pencere seramızı kuruyoruz. Çocuğunuz biraz yardımınızla sera ceplerine toprak doldurarak fesleğen ve papatya çiçeği tohumlarını kendi elleriyle ekme şansını yakalayacak. Çocuğunuzun günlük olarak takip etmesi gereken bu pencere serası, ona bitkilerin tohumdan-filize gelişimlerini gözlemleme fırsatı sunarken aynı zamanda sorumluluk bilincinin gelişmesine de katkıda bulunacak. Çiçek Kurutma

Bu aktivite sizi en yakın bahçe veya parkta çocuğunuzla birlikte keşfe çıkarıyor. İlk önce topladığımız çiçek ve yapraklarla kolajlar hazırlıyor, sonra da onları kutumuzdan çıkan çiçek kurutma kutusuyla presleyip kurumaya bırakıyoruz. Bu aşamada, çocuğunuza bazen güzel şeylere ulaşmak için beklemek ve sabretmek gerektiğinden bahsedebilirsiniz. Bunun değerli bir öğrenim olacağını düşünüyoruz. Çiçekleriniz kuruduktan sonra hazırlayacağınız kartpostal veya resimler ise çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirirken yaratıcılığını da geliştirmesine yardımcı olacak.


Vız Vız Arı

Çok eğlenceli olan oyunumuzun arı başlıkları ve kartlarını çocuklarımız hazırlayacaklar. Dikkat ve odaklanma ve hız gerektiren oyunumuzda hem çiçekleri tanıyacaklar hem de küçük motor kasları gelişecek. Aynı seriden olan kartları tamamlamaya çalışırken yavaş olan arıya dönüşür:) 

Ayrıca Anneler Günü için tüm annelerimize hediyemizi yine çocuklarımızla beraber hazırlıyoruz. Çocuklarımız kutularımızdan çıkan sihirli kağıtlara, şablonlar ile desenler çizerek, diledikleri gibi renklendirecekler. Sonra bu sihirli kağıtları ufak bir işlemle, anneleri için kolyelere dönüştürecekler! Tüm annelerimizin Anneler Günü kutlu olsun, iyi ki varsınız!