Korsanlar Aktivite Kutusu

Bu ayki Korsanlar Kutusu ile çocuklarımıza hayal güçlerini kullanarak kuracakları "mış gibi" oyunlar sunuyoruz. Hayali oyunlar, diğer bir deyişle “mış gibi” dediğimiz teatral oyunlar, çocukların rol yaptığı, bir kişiyi, durumu veya bir mesleği taklit ettiği; evcilik, doktorculuk, korsan olma 😊 gibi oyunlardır. Çocuklar hayali oyunlarıyla duygularını ve düşüncelerini dışarı vurur. Olmak istedikleri kişiler olup, kontrolün kendilerinde olduğu oyunlar üreterek, iç dünyalarıyla dış dünya arasındaki bağlantıyı kurarlar. Aynı zamanda etrafındaki kişileri taklit edip, gündelik hayatlarındaki deneyimlerini yaşarlar. 


Korsan Kostümü

Çocuklar ilk aktivitede kendileri için hazırlayacakları kostümlerle özgürlüklerine düşkün korsanların dünyasına adım atacaklar. Keçeden korsan şapkası ve göz bandı hazırlarken küçük motor kasları gelişirken, anne babalarıyla beraber 'mış gibi yaparak' oynayacakları oyunlarla hayal güçleri gelişecek. 

Hazine Sandığı

Her korsanın bir sandığı olmalı! İkinci aktivitede çocuklar hazine sandığı hazırlayacak ve sandıklarını kendi zevklerine göre süsleyecek. 3-7 yaş arasında özel hayat ve özel alan bilinci gelişmeye başladığı için, çocuklar kendi eşyalarını saklayacakları kutu, çanta gibi materyalleri severler. Bu aktivite çocuğun özel alanına saygı gösterdiğinizi belirtmek ve ona sınırları ile sorumluluklarını hatırlatmak için keyifli bir fırsat olacak.

Dikkatli Korsanlar 

Üçüncü aktivite bir dikkat oyunu. Çocuklar görsel hafıza ve bilişsel yeteneklerini geliştirmeye yönelik bir kutu oyunu hazırlayacak. Size düşen ise esneklik, dikkat ve hıza dayalı bu oyunu ailecek keyifle oynamak!


Kütüphane Üyeliğin Ayın Kitabı: Kapı Komşumuz Korsanlar

Korsan ailesi Kurukafalar, Bıkkınkıyı Kasabası'na taşınınca, kasabada onların uygunsuz davranışları hakkında dedikodular yayılmaya başlar. Bir tek Matilda, kasabaya yeni taşınan bu ilginç aile ile tanışmak için can atmaktadır. Önyargılar ve komuşuluk hakkındaki bu harika hikayeyi okumaya hazır mısınız?