Gizli Görev Aktivite Kutusu

Hayat, çocuklarımız için çözülmeyi bekleyen gizem ve sürprizlerle dolu bir macera gibidir. Bu  macerada onları yeni keşiflere iten en önemli şeyin ise sınırsız hayal güçleri. Biz de bu sebeple Gizli Görev temamızda, hayal gücünün en büyük besin kaynağı olan merak etme ve keşfetme arzusunu pekiştirecek aktiviteler hazırladık. Çocuklarımız kalıpların dışına çıkarak kendi hikayelerini yaratırken, sosyal yeteneklerini geliştirme fırsatını da yakalayacaklar.

Periskop
Bu ayki Pakolino kutumuzun ilk aktivitesinde çocuklarımızı periskopla tanıştırıyoruz. Kendi periskoplarını yapmak gibi sıra dışı bir deneyim yaşayacak olan çocuklarımız, böylece ışığın doğrusal hareketi, aynadan yansıyan görüntü ile  görme duyusu konusunda temel bir bağ kurma fırsatı yakalayacak. Çocuğunuzun saklambaç gibi birçok oyunda kullanabileceği periskopuyla boyunun yetişmediği yerlere bakabileceğini hatırlatabilirsiniz Periskop ile size bakan meraklı gözlere hazır olun.

İpucu Avı
İkinci aktivitemizde sizi çocuğunuzla birlikte evde heyecanlı bir ipucu avına çıkarıyoruz. Şifreli ipuçları ve bu şifreleri görebilmek için hazırlayacakları şifre çözücü mercek ile heyecanlı bir ajan keşfi çocuklarımızı bekliyor. Bu aktivitede sizden de küçük ajanlarımızın heyecanına katılmanızı, kutudan çıkan şifreli ipuçlarını cevap anahtarında belirtildiği gibi evin belirli köşelerine saklamanızı istiyoruz. Sonrasını küçük gizli ajanımıza bırakabilirsiniz. Oyun, çocuğun gelişimi açısından o kadar değerlidir ki, çocuk ruh sağlığı sevgi ve oyun olarak tanımlanmaktadır. Onunla oyun oynayarak geçireceğiniz bu zamanlar en kıymetli hatıralarınız olacak.

Ajan Çantası
Her ajanın gizli görevlerinde malzemelerini sakladığı bir çantaya ihtiyacı olur. Üçüncü aktivitemizde minik ajanlarımız eşyalarını koyabileceği ajan çantası hazırlıyorlar. Çanlatalarını hazırlarken yeni malzemeler tanıyacaklar, dikkat ve konsantrasyon gerektiren hareketler ile küçük motor kasları çalıştıracaklar ve hayal güçlerini kullanarak görünmez kalemleri ile gizli mesajlarını yazacaklar. Bu mesajlar sadece minik ajanlarımızda olan kalemdeki mavi ışık sayesinde okunabilecek.

Daha fazlasını isteyen çocuklarımız için hazırladığımız Daha Fazlasını Keşfet kitapçığında ise gizli mesaj yazmanın farklı yollarını keşfediyoruz.