EĞLENCELİ SANAT Aktivite Kutusu

Sonbahar doğanın renk çeşitliliğinin tavan yaptığı zamanlardan. Eğer ekim ayınıza biraz daha renk eklemek isterseniz bu kutuyu kaçırmayın. Çocuğunuz ve sizin için sanata dair teorik bilgiler ve eğlenceli aktiviteler paketledik. Şimdi elleri yaratıcılıkla kirletmek zamanı ! 


Geometrik Tablo:

İlk etkinliğimiz tuval üzeri guaj boya aktivitesi. Mondrian tablolarından esinlendiğimiz bu aktivitede bantlar yardımıyla soyut bir tablo yaratıyoruz. Sonrasında evinizin güzel bir köşesinde sergileyebilmeniz için ayakları da kutuda gönderiyoruz.


Mıknatıslı Renkler:

Bu etkinliğimizi ana renkler ve ara renkler üzerine eğlenceli bir deney olarak kurguladık. Hazırlayıp buzdolabınızın üzerine takabileceğiniz bu renkli magnetlerle ne zaman isterseniz oynayabilirsiniz.


Boncuklu boyama:

Bu deneysel etkinlikle kontrolü boncuklara bırakıyoruz. Kutu içine boyayı ve boncukları bırakıp sadece sallıyoruz. Bakalım sizde nasıl renkler ve şekiller oluşacak? Sonrasındaysa biraz da üç boyutlu denemeler için boyadığımız disklerle şekiller inşa ediyoruz. Son sanat eseriniz de hazır! :)