Dünya Kaşifi Aktivite Kutusu

Çocuklarımızın dünyamızı ve kültürümüzü daha iyi algılayabilmeleri için farklı kültürleri tanımaları gerektiğine inanıyoruz. Bu ay ki “Dünya Kaşifi” temamız ile birlikte oyun kurarken dünyamızı birlikte keşfedeceğiz.

Gezginin Dünyası 

Birlikte harika bir Dünya turuna çıkıyoruz. Doğal oluşumlar ve insanların yapmış olduğu yeryüzü simgelerini gezgin karakterimiz ile gezeceğiz ve yeryüzü simgelerini tanıtan oyun kartlarımızda eğlenerek öğreneceğiz.

“Keşfetmen için koca bir Dünya seni bekliyor! Kartını çek, kıtalar arası yolcuğa başla. En çok yeri gezen kazanır!”

Dokuma Tezgahı

Bu aktivitemizde çocuklarımızla bir dokuma tezgahı kuruyoruz. Onlara her kültürün ilk çağlardan bu yana kendisine özgü dokuma örnekleri geliştirdiğini ve kültürlerin bu gibi birçok özelliğin birikimiyle oluştuğunu anlatabiliriz. Bu aktivitemiz ile küçük motor kaslarımızı geliştireceğiz.

Çin Feneri

Elektrik ve gaz lambası icat edilmeden, 2000 yıl önce Çinliler kağıt ve ipekten yaptıkları  mumlu fenerleri evlerini aydınlatmak için kullanırlardı. Bizde bu ay hep birlikte odalarımız için Çin feneri yapıyoruz. Üstelik Çin’in en önemli sembolü sevimli Panda şeklinde... Küçük motor kaslarımızı geliştirirken harika bir fenerimiz oluyor :)