DOĞA KAŞİFİ Aktivite Kutusu

Ağustos ayı kutumuzun teması DOĞA KAŞİFİ.

Çocuklarımızın doğal yaşamı gözlemleyip keşfetmeleri, çevreye karşı duyarlı bireyler olarak yetişmeleri için önemli bir deneyim. Çocuklarımızı doğal yaşamla tanıştırarak, içlerine doğa sevgisini erken yaşta yeşertebiliriz.

Biz de bu ay Doğa Kaşifi temalı kutumuzla çocuklarımızın yakın çevrelerindeki doğal çeşitliliği keşfetdebilmeleri için doğayla iç içe aktivite ve bulmacalar hazırladık.

Göl Teknesi 

Bu ayın ilk aktivitesinde çocuklarımız el becerileriyle bir adet yelkenli tekne yapacak. Lastikle germe mantığıyla çalışan bu yelkenli ile birlikte çocuklarımız basit mekanizmalara ve su-hava dinamiğine dair fikir sahibi olacak. Tekneyi yüzdürecek bir su birikintisi bulamamanız durumunda içi su dolu bir leğen yazdımınıza koşacaktır.

Gece Feneri

Çocuklarınızın sınırsız hayal güçleri onların her şeyi kolayca başarmalarına yardımcı oluyor. Bir adet gece feneri hazırlayacağımız bu aktivitede, çocuğunuzun nasıl bir anda kaşife dönüştüğüne şaşırabilirsiniz. Işıkları kapattıktan sonra karanlık bir odada çıkacağı doğa keşfinde çocuğuna yardımcı olabilirsiniz.

Kaşifin Kutusu

Bu ayın üçüncü aktivitesinde çocuğunuz uzun süreli kullanabileceği bir saklama kutusu hazırlayacak. Altı farklı bölmesi bulunan kaşifin kutusunu doldurmak için çocuğunuz eşleştirme yöntemini kullanarak keşif kartlarında gösterilen nesneleri toplamaya çalışacak. Kutunuzu çocuğunuzla sayı, renk ve biçim egzersizleri yapmak için daha sonra tekrar kullanabilirsiniz.

Bu ay Daha Fazlasını Keşfet ekimizde doğa keşfi devam ediyor. Çocuklarımız bu kitapçıkla yine bol bol eli işi ve boyama yaparak hem eğlenceli zaman geçirecek, hem de doğanın farklı güzellikleriyle tanışma fırsatı yakalayacak.