DEFİNE ADASI Aktivite Kutusu

DEFİNE ADASI. Define adasına gitmeye hazır mısın? Seni defineye götürecek gizemli bir harita buldun, bu ay çocuklar define avcısı oluyor:) 

Bu macreada konuşan papağanlar, açgözlü korsanlar, kocaman balinalar ve şarkı söyleyen deniz kızları var.  Bakalım çocuklar definelerini nereye saklayacaklar.

Bu temamızla çocuklar hem aktiviteleri yaparken öğrenecek ve eğlenecekler, hem de uzun süre oynayacaklar. 

HAZİNE SANDIĞI

Define adasında hazine sandığı olmazsa olur mu? Biz de çocuklar için rengarenk bir hazine sandığı tasarladık. Bu sandığı kendileri hazırlayacak ve içine ne isterlerse koyabilecekler. Ayrıca, diledikleri yere götürerek içinde gizli olan harita oyunu ile oynayabilecekler. Zar atarak ilerleyecekleri bu oyunda, çekecekleri kartlarda olan görevleri yaparken bakalım neler olacak. Bu aktivite ile çocuklarda öncelikle, duygusal gelişim, keşfetme ve küçük motor hareketlerini desteklemeyi amaçlıyoruz.

DEFİNE AVI

Bu aktivite ile, çocukların hayal güçlerinin ne kadar kuvvetli olduğunu göreceksiniz. Define sandığını saklayacaklar ve harita ile yerini gösterecekler. Kutunun içinden çıkan, haritaya gereken etiketleri yapıştıracak, kutudan çıkan kalemlerle yol haritasını çizecek. Bakalım siz bu sandığı bulabilecek misiniz? Bu aktivite ile çocuklarda araştırma, keşfetme ve küçük motor hareketlerini desteklemeyi amaçlıyoruz.

BALONLU TEKNE

 

Son akitivite ile, balondaki havayla giden teknelerini hazırlayıp suda yüzdürecekler. Define adasına gidip dönebilmek için daha hızlı olmaya ihtiyaçları olacağından, balonu şişirerek mekanizmayı hızlandırabilir ve çok daha hızlı hedefe ulaşabilirler. Büyük ve küçük motor hareketleri ile keşfetme alanlarını desteklediğimiz bu aktivite sonucunda çocuklar kendi yaptıkları teknenin yüzebildiğini görünce çok şaşıracaklar!

Bu temayı kaçırmamak için hemen üye olun!