YILBAŞI HEYECANI
Çocuklar günlerin, ayların ya da yılların ne olduğunu henüz tam kavrayamasalar da yeni yıl heyecanını hepimizden çok yaşıyorlar. Çünkü ışıklar, süsler ve hediyeler en çok onları mutlu ediyor.

Biz de bu ayki Yılbaşı Heyecanı temamızla, bu heyecanı hep birlikte yaşayacağımız aktivite ve sürprizlerle dolu, bol malzemeli bir kutu hazırladık.

Yıldız Süsleme
Bu aktivitede tuz ve un gibi basit malzemeler kullanarak birbirinden güzel, yeni yıl süsleri yapmayı öğreniyoruz. Böylece çocuklarımız tuz hamurlarıyla oynarken bir yandan motor becerilerini geliştirebilecek, diğer yandan da yıldız şekillerini süsleyerek yaratıcılıklarını sınayabilecekler. Evinizde bulunan farklı şekillerdeki kurabiye kalıplarını da kullanarak süslerinizi çeşitlendirebileceğinizi de unutmayın.

Yeni Yıl Takvimi
İkinci aktivitemizde kendi takvimlerimizi hazırlıyoruz. Bol bol boyama ve el işinin bulunduğu bu aktivitede, çocuklarımız bir yandan eğlenirken diğer yandan da günler, haftalar, aylar ve mevsimler gibi kavramları pekiştirebilecekler. Dilerseniz bu çok özel takvimleri tüm yıl boyunca çocuğunuzdan bir armağan olarak kendi masanızda da kullanabilirsiniz.

Resimli Tombala
Pakolino kutumuzun üçüncü aktivitesinde çocuklarımızı yılbaşı gecelerinin unutulmaz oyunu "tombala" ile tanıştırıyoruz. Çünkü, tüm ailenin birlikte oyun oynamasının çocuklarımızın duygusal gelişimi için çok önemli olduğuna inanıyoruz. Ayrıca onlar için özel olarak baştan kurguladığımız tombala oyunu ile rakam ve harfleri eşleştirmelerini sağlayarak çocuklarımızın dil gelişimlerine de destek oluyoruz.

Tabii sizin için Daha Fazlasını Keşfet! kitapçığını hazırlamayı unutmadık. Yeni yıla girerken birbirinden etkileyici iki farklı yılbaşı tebrik kartı hazırlamayı da öğreniyoruz.