YAĞMUR ORMANLARI

Çocuklar yağmur ormanlarını ve buradaki canlıların renkli dünyalarını keşfe çıkıyorlar!yağmur ormanlarının sesini evinize taşıyacak Yağmur Çubuğu, çocukların bedensel sınırlarını eğlenceli şekilde zorlayacak Kimin Patisi oyunu ve yerinde duramayan, eğlenceli Zıplayan Kurbağalar. Aktivitelerin ve Daha Fazlasını Keşfet dergisinin içerisinde yer alan bilgiler sizi bile çok şaşırtacak.

Yağmur Çubuğu
Çocuklar, kendi elleriyle silindir şeklindeki yağmur çubuklarını hazırlıyor, dışını istedikleri çıkartma ve tüylerle süslüyorlar. Yağmur çubuğunu çevirerek, yağmurun sesini dinliyor ve şiddetini ayarlayabiliyor. Ayrıca isterlerse bu sesi yanlarında taşıyabiliyorlar. Bu aktivite ile çocukların yaratıcılık, küçük hareket ve keşfetme alanlarının gelişimini desteklemeyi hedefliyoruz.

Zıplayan Kurbağalar
Çocuklar kendi elleriyle, kutunun içinden çıkan malzemelerle mancınıklarını hazırlıyor, ve ağırlık taktıkları kurbağa maketlerini zıplatıyorlar. Kurbağayı göle ilk sokmayı başaran ise oyunu kazanıyor. Hem araştırma, keşfetme ve küçük hareket alanlarını destekleyen bir aktivite, hem de sonrasında çok eğlenecekleri bir oyun. 

Kimin Patisi?
Çocuklar oyun zeminini, boya ve şablonları kullanarak kendileri hazırlıyor, hayvanların pati şekil ve özelliklerini öğreniyorlar. Daha sonra oyunu oynarken bunları pekiştiriyor ve çok eğleniyorlar. Diğer aktivite gibi bu aktivite de, hem eğlenceli yapım aşaması, hem de daha sonra çocukların oynamak için can atacağı bir etkinlik:) Keşfetme, küçük ve büyük hareket alanlarını destekleyen bu aktiviteyi izlerken siz de çok eğleneceksiniz:)