SPOR YAPIYORUZ

Ocak ayı temamız SPOR YAPIYORUZ. Spor, çocuğunuzun hem sağlıklı büyümesine hem de duygusal ve fiziksel gelişimine pozitif yönde etki eder. Peki bu soğuk kış aylarında evde nasıl spor yapacaklar? Ocak ayında kutunun içi hem çok eğlenceli aktivitelerle hem de bittikten sonra ortaya çıkan oyunlarla çok eğlenceli. Basketbol, pon pon futbolu ve golf aktivitelerine çocuklar kadar siz de bayılacaksınız!

Basketbol

Çocuklar kendi potalarını kendileri yapacak ve keyifle basketbol oynayacak. En eğlenceli sporlardan bir olan basketbolu küçülterek çocuklarınızın odasına sığacak hale getirdik. Bu aktivite ile çocuklar potanın filesini özel baskı ile şekillendirecek, potayı monte edecek ve basket sayılarını toplamaya başlayacak. Yaratıcılık, keşfetme ve büyük motor kaslarını destekleyen bu aktivite ile çocuklar yaparken eğleneceği gibi bitince de baş köşelerinde uzun süre oynayacakları bir aktivite olacak.

Evde Golf

Çocukların beden koordinasyonu için çok önemli ve etkili olan bu aktiviteyi yine kendileri kuracak, süsleyecek yerleştirecek ve golf sopası ile topu hedeften geçirmeye çalışacaklar. Uzun süre ellerinden bırakamayacakları bu aktivite çocukların yaratıcılık, keşfetme ve büyük motor kaslarını destekliyor. Evde büyük kapışmalara sahne olacak bu aktivite ile bol eğlence sizi bekliyor!

Pon Pon Futbolu

Kış aylarında, soğuk nedeniyle çocuklar topla dışarıda oynayamayabilir, kız çocuklarının da erkek çocuklar kadar keyif alacağı pon pon futbolu rengarenk ve çok eğlenceli. Yaratıcılık, keşfetme ve küçük hareketleri destekleyen bu aktivite ile öncelikle stadyumu kurar, daha sonra oyuncularını seçerler ve pon ponlara üfleyerek topu kaleye ulaştırmaya çalışırlar.