RÜZGARIN GÜCÜ

Ekim ayında RÜZGAR’IN GÜCÜ’NÜ arkasına alan bir kutu hazırladık.  

Çocuklar bu ay rüzgarın hareket ettiren,  enerjiye dönüşen gücünü keşfedecekler. Üfleyince giden rüzgar arabasını ve rengarenk bir uçurtmayı yapmanın zevkine varacak, kendi kurdukları rüzgar ölçeği ile her gün rüzgarın şiddetini ölçebilecekler.  Koca bir kutu dolusu KEŞİF, YARATICILIK ve EĞLENCE için hemen üye olun. 

Rüzgar ne elle tutulur ne gözle görülür. Saçlarımızın arasından, geçer eteklerimizi savurur. Bu muhteşem ama küçük zihinler için anlaşılması zor doğa olayını bizim ufaklıklara anlatabilmek için kolları sıvadık. Çocuklar bu ay rüzgarın hareket ettiren, çeviren, savuran gücünü keşfedecekler. 

Rüzgar Arabası

Biz buna bayıldık! Rüzgar arabamız tam bir mühendislik harikası. Çok hafif materyalden ürettik.  Yapması çok zevkli ve bizzat kendi ürettiğiniz rüzgarla çalışıyor. Üflüyorsun gidiyor. Ofiste rüzgar arabası yarışları düzenlendiğini itiraf eder, bırakın biraz da çocuk oynasın deriz. 

Rüzgar Ölçeği

Madem,rüzgarın gücü adına!” dedik o zaman rüzgarın gücünü ölçmeden olmaz. Bu aktivitede hem gözlemleme hem de bir projeyi baştan sona devam ettirme becerilerini hedefledik. Sizin ufaklık sadece rüzgar ölçeğini kendi yapmayacak, aynı zamanda bir hafta boyunca rüzgarın şiddetini ölçüp not edecek. 

Uçurtma

Uçurtmasız çocuk olmaz. Ama uçurtmalar genelde o kadar büyük uçurmak o kadar zordur ki minik ellerin gücü bu işe yetmez. Pakolino uçurtması tam onların minik ellerine göre tasarlandı. Çok büyük alana ya da rüzgara gerek yok. Evde kolayca yapıp soluğu en yakın parkta alın!