LUNAPARK

Haziran ayı kutumuzun teması LUNAPARK.

Havaların ısınmaya başlamasıyla çocuklarımızın dünyası biraz daha hareketlendi ve evlerimiz bitmek tükenmek enerjilerine dar gelmeye başladı. 

Biz de bu ayki kutularımıza her çocuğun hayali olan lunapark oyunlarının coşkusunu sığdırmaya karar verdik ve yine dopdolu bir içerikle yaza merhaba dedik.

şakacı palyaço 

Bu ayki kutumuzun ilk aktivitesinde çocuklarımız su şakası aletlerini kullanarak, el becerileriyle hazırlayacakları hedef tahtalarındaki topları vurmaya çalışacaklar. El-göz koordinasyonlarını geliştirmeye yönelik hazırladığımız bu oyunu tercihen parkta veya bahçede oynamanızı ve küçük palyaçonuzun sulu şakalarına hazırlıklı olmanızı tavsiye ederiz.

çarpışan arabalar

Bu ayki ikinci aktivitemizde çocuklarımız kendi çarpışan arabalarını hazırlayacaklar. Bu sırada bol bol yapıştırma ve süsleme ile küçük kas gruplarını çalıştırırlarken, basit bir araba mekanizmasını uygulayarak keşfetme fırsatını da yakalayacaklar. Sonrasında ise bu arabaları gönül rahatlığıyla çarpıştırmanın keyfini çıkarabilirler. 

halka oyunu

Üçüncü aktivitemiz olan halka oyununda çocuklarımız karton halkaları kendi tasarladıkları kukalara atmaya çalışacak. Kuka malzemelerinin huni şekline getirilmesinde çocuklarınız yardımınıza ihtiyaç duyabilirler. Ancak büyük kas gruplarını çalıştıracakları oyun kısmında, halkaları kukalara geçirmek için bol bol deneme yapmaları gerekebilir.

Kutumuzun içeriği tabii ki bu kadarla sınırlı değil. Daha Fazlasını Keşfet ekimizi artık başlı başına bir kitapçık haline getirdik. Bu dopdolu kitapçığın içinde çocuğunuzu hikayeler, boyamalar, çizme-kesme ve yapıştırma, bulmacalar ve hatta mini deneyler bekliyor.