KIŞ OYUNLARI

Kış ayları boyunca, olumsuz hava şartları ve günlerin kısa olması nedeniyle çocuklarımızla dışarıda yeterince zaman geçirme fırsatı yakalayamıyoruz. Bu da evde bizi bekleyen uzun oyun saatleri anlamına geliyor.

Biz de bu ayki temamızla kışın soğuğunu kapıda bırakarak, eğlencesini kucaklıyoruz ve dopdolu aktivitelerimizle evlerimize biraz hareket, biraz renk, biraz da duyarlılık katmayı umuyoruz.

Kar Topu


Bu aktivitenin hazırlık aşamasında çocuklarımız, kutup ayısı pençesi şeklinde keçe eldivenlerini hazırlarken el-göz koordinasyonlarını geliştirecekler. Oyun sırasında ise büyük bir keyifle büyük kas gruplarını çalıştıracaklar. Cırt cırt bantlarla kaplanan köpük toplarını atıp yakalama üzerine kurulu bu oyunda çocuğunuza bir yetişkin ya da bir arkadaşı eşlik edebilir.

Kış Feneri


Bu aktivitede çocuklarımız, uyurken yanı başlarında duracak kış temalı fenerlerini tasarlayacak. Böylece sünger spatula, tutkal, renkli kağıt ve yapıştırmalarını kullanarak kendi fenerlerini süslerken küçük şeyler başarmanın heyecanını yaşayacaklar. Güvenlik amaçlı tercih ettiğimiz pilli mumlar ise onları ateşten uzak tutarken sizin de gözünüz arkada kalmayacak.

Kuş Yemliği


Bu ayki üçüncü aktivitemizde çocuklarımıza kalp şeklinde kuş yemlikleri hazırlatarak onlara olabildiğince hayvan sevgisi aşılamayı hedefliyoruz. Kuşlar, soğuk havalarda daha fazla besine ihtiyaç duyuyorlar. Özellikle kışın sert geçtiği bölgelerimizde toprağı örten kar tabakası onların besin kaynaklarına ulaşmalarına engel oluyor. Çocuklarımız hazırlayacakları yemliklerle kuşları kafeslerin dışında da sevebileceklerini görecekler.