Kavanozda Yelkenli

 Hepiniz bir zamanların meşhur ‘cam şişe içinde gemi’ konseptini hatırlarsınız. Belki bir tanesi hala evinizin bir köşesini süslüyordur. Şimdi size aynı berrak tadı verecek ve çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz bir aktivite sunuyoruz. Hem de sadece şişe mantarı, ip, kağıt ve kürdan kullanarak!

 Bu küçük aktivite hem eğlenceli ve kolay, hem de çocuğunuzla yapmayı bitirdiğinizde güzel dekoratif bir kavanozunuz olacak. Ya da belki çocuğunuzun banyo keyfine eşlik edecek minik bir gemi olarak değerlendirirsiniz, yaratıcılık sizin.

Haydi başlayalım!

   

    Malzemeler:

             Şişe mantarları

             İp

             Kürdan

             Renkli kağıtlar


Öncelikle çocuğunuzdan mantarları yan yana getirmesini isteyin. Sonra mantarları dikey yönde sıkıca bağlayın, yatayda birkaç düğümle de sağlamlaştırın. Bağlama kısmında belki ona yardımcı olabilirsiniz. Yelkenlinin arkasında yüzen küçük bot için, şişe mantarlarından birini ufak kesin. Çocuğunuzdan kürdan ve kağıtla ufak bir bayrak yapmasını isteyin. Bunu küçük mantarın üzerine takın. Büyük yelkeni de görselde gösterildiği gibi kürdan ve üçgen kağıtla hazırladıktan sonra, ta-taa yelkenliniz yüzmeye hazır!


Yelkenlinizin sığacağı bir kavanozu bu iş için değerlendirebilirsiniz. Çocuğunuzdan kavanozun tabanını süslemek için bir şeyler bulmasını isteyin. Biraz taş ve deniz kabuğuyla süslemek bizim önerimiz. Şimdi kavanoza güzel bir yer bulma ve sakince yüzen geminizin tadını çıkarma zamanı! :)