GÖLGE ve IŞIK

GÖLGE ve IŞIK. Çocuklarla ışık ve gölgenin oluşturduğu eğlenceli dünyaya giriyoruz. Önce ışık ve gölgenin nasıl oluştuğunu deneyimleyecekleri bu aktivite kutumuzda, yaratıcılıklarını ve hayal güçlerini besleyecek aktiviteler hazırladık. Birbirinden eğlenceli bu üç aktivitemiz ışığın her koşulda eğlenceli hale gelebileceğini gösterecek. 

Işık Kutusu

Çocukların kendilerine hazırlayacakları ışık kutusu ile şablonları ve süsleyecekleri asetatları kullanarak ışığın yüzeye nasıl yansıdığını gözlemleyecekler. Değişik figürler, renkler ve ışık çocuğunuzla beraber farklı dünyalar yaratacak. Yaratıcılık, keşfetme ve küçük hareketleri destekleyen bu aktivitemiz karanlığın da eğlenceli olabileceğini gösterecek.

Gölge Kuklaları

Farklı malzemelerden hazırlayacakları kuklalar ile ışığın geçirgenliğini deneyimleyecek ve kuklaları hareket ettirerek kendi hikayelerini oluşturacaklar. Yaratıcılık, keşfetme ve küçük hareketleri destekleyen bu aktiviteye siz de dahil olarak çocuğunuzun hikayesine katkıda bulunabilirsiniz.

Gölge Tiyatrosu

Çocukların artık kendi sahnesi var! Kendi sahnelerini hazırlayıp süsledikten ve dekorunu kurduktan sonra, gölge tiyatrosunu izlemek için biletinizi almayı unutmayın. Yaratıcılık, dil gelişimi, duygusal gelişime büyük katkıda bulunan bu aktivitemizde sınırsız hayal gücünü kullanarak, kutunun içinde yer alan 7 farklı karakter ile siz de çocuğunuzun iç dünyasına misafir olacaksınız. 

En ince ayrıntısına kadar düşünülmüş tüm malzemelerin yer aldığı şubat aktivite kutumuzu ailece çok seveceğinizi umuyoruz. Çocuğunuzun özellikle duygusal gelişimini ve hayal gücünü destekleyen bu temamız aile zamanınıza keyif katacak.