Çocuk Gelişiminde Aktiviteler
3-7 yaş dönemindeki çocuklar, her şeye karşı çok meraklıdırlar. Sorular sorarak etraflarındaki objeleri anlamlandırmaya çalışırlar. Bu nedenle çocukların çeşitli yönlerdeki gelişimleri çocuk aktiviteleri ile desteklenmelidir. Özellikle 3 yaş için etkinlikler önemli bir başlangıçtır. Takiben devam eden etkinlikler de öğrenilenlerin pekiştirilerek çocuğun zihin gelişimine katkı sağlayacaktır.

Çocuklar için Eğlenceli Aktiviteler

Okul öncesi çocuklar, öğrenmeye açık ve meraklı bir potansiyele sahiptirler. Eğer eğlenceli aktivitelerle bu özelliklerine katkı sağlanırsa çocuğun zihinsel ve fiziksel gelişimi en doğru şekilde gerçekleşecektir. Ebeveynler düzenli olarak çocuğa fayda sağlayacak etkinliklerle beyin gelişimini desteklemelidir. Çocuk beyninin nasıl çalıştığını bilmek demek, ona nasıl yardımcı olmamız gerektiği bilmek demektir.

Çocukların kelime dağarcığı bizimki kadar gelişmemiştir. Bu nedenle duygularını ifade etmekte zorlanırlar. Bu durum, tıpkı yabancı dil konuşan birini anlamamız gibidir. Bunun için de ortak bir iletişim köprüsü kurulmalıdır. Çocuklar için 3 yaşından 7 yaşına kadar yapılan her faydalı aktivite, onların gelişimi için sağlam bir zemin hazırlamaktadır. 7 gelişim alanı desteklenen her çocuk, yaratıcı bir özelliğe sahip olacaktır. Pekiştirilen özelliklerle de devamlılık sağlanır.

Evinizde Yapabileceğiniz Eğitici Aktiviteler 

Yaşadığımız evler eğitim alanlarımızdır. Bu nedenle aileler çocuğunu tanımalı, ilgi alanlarını ve sevdiği şeyleri bilmeli ve evde yapılan etkinlikler ile aile bağlarını güçlendirmenin yanı sıra onların gelişimini de desteklemelidir. 3 yaş etkinlikleri ile aktivitelere başlayan her çocuk beyin gelişimine doğru bir şekilde başlayacaktır. Her ay üzerine katılan yeni şeylerle de eskiler pekiştirilecektir.
Ebeveynlerin endişelerini bilen, onlara uzmanlar eşliğinde yol göstermeyi amaçlayan Pakolino'nun hazırladığı aktivite kutuları ile evde keyifli ve faydalı aktivitiler yapabilirsiniz. 2-7 yaş arası oyun kutusu seçenekleri, çocuğunuzun gelişimine olumlu yönde katkı sağlar.

Pakolino aktivite kutuları her ay yenilenmektedir. Çünkü çocukların gelişim alanları tekrar yaparak pekiştirilir. Bu oyun kutuları sayesinde aileler geleceğe güzel anılar bırakacaklardır. Çünkü pakolino eğitici aktivite kutusu birlikte zaman geçirme imkanı sağlar. 3-7 yaş aktivite kutuları ile birlikte çocuk hayata sağlam adımlarla hazırlanır. Bu kutular içerisinde aktivite için gerekli tüm malzemeler ve kutu ile birlikte yenilenen tema dergisi bulunur. 

Unutmayın; çocuklar için aktiviteler çok önemlidir. Aileler bu aktiviteler sayesinde çocuklarıyla birlikte eğlenceli vakitler geçirirler. Geçmişine bakan çocuğu  hatırlayacağı şeyler de bu anılardır.