DÜNYA TURU
13 Şubat 2015
Çocuklarımız, günlük hayatlarında küreselleşmenin getirisi olan birçok farklı kültürün etkilerini yaşıyor. Dünyamızı ve kültürümüzü daha iyi algılayabilmeleri için farklı kültürleri tanımaları gerektiğine inanıyoruz. Biz de bu sebeple Ocak ayı kutumuzda Dünya Turu temasını işledik ve temamızın hakkını vermek için keşif, eğlence ve etkileşim dolu bir içerik hazırladık.

Gezginin Dünyası
Gezginin Dünyası aktivitemizde çocuklarımızla eğlenceli bir dünya turuna çıkıyoruz. Bu oyunda çocuklarımız doğal ve insan yapımı yeryüzü simgelerini gezerken dünyamızı yakından tanıma fırsatı yakalıyor. Aktivitemiz, üzerinde yeryüzü simgelerinin bulunduğu büyük boy bir dünya haritası, gezgin karakterleri ve yeryüzü simgelerini tanıtan oyun kartlarıyla çocuklarımıza öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiriyor.

Bayrak Atölyesi
Bu aktivitede çocuklarımız, kutudan çıkan bayrak kumaşı, keçe parçaları ve kırtasiye malzemeleriyle kendi bayrak atölyelerini kuruyor. Dört farklı ülke bayrağının nasıl yapılacağını detaylı olarak gösterdiğimiz Bayrak Atölyesi’nde çocuklarımız küçük kas becerilerini geliştirirken farklı ülkeler hakkında da fikir sahibi oluyor. Çocuğunuzdan örnek bayraklar dışında farklı ülke bayraklarını araştırmasını ya da yaratıcılığını kullanmasını isteyebileceğinizi unutmayın.

Dokuma Tezgahı
Bu aktivitemizde çocuklarımızla bir dokuma tezgahı kuruyoruz. Onlara her kültürün ilk çağlardan bu yana kendisine özgü dokuma örnekleri geliştirdiğini ve kültürlerin bu gibi birçok özelliğin birikimiyle oluştuğunu anlatabiliriz. Tabii ki, en iyi ve keyifli öğrenme yolu onlara kendi dokumalarını hazırlayabilecekleri malzemeleri vermek. Küçücük elleriyle hazırlayacakları dokuma örneklerinde biraz da yardımınızla çok güzel sonuçlar elde edeceğinize inanıyoruz.

Daha Fazlasını Keşfet!ekimizde ise çocuklarımıza yine daha fazla el işi, keyifli zaman ve hepsinden önemlisi yeni keşif alanları sunuyoruz. Yani onları yine araştırmaya teşvik ediyoruz.
pix